Drzwi podnoszono-przesuwne HST PremiDoor

System drzwi podnoszono-przesuwnych PremiDoor 76, PremiDoor 76 Lux oraz PremiDoor 88 pozwala na dowolne aranżacje w zabudowie tarasów, balkonów i ogrodów zimowych.
Zobacz schematy drzwi

PremiDoor 76 

to innowacyjny system drzwi podnoszono-przesuwnych o głębokości zabudowy 179 mm. Umożliwia wykonanie konstrukcji z progiem bez barier o maksymalnych wymiarach 6500 x 2600 mm. Współczynnik przenikania ciepła dla ramy okiennej Uf = 1,4 W/(m2K). Stosowane przez firmę MK OKNO okucia Portal HS 300 pozwalają na wykonanie pojedynczego skrzydła o wadze do 400 kg. Drzwi PremiDoor 76 można zaszklić pakietami szybowymi o szerokości do 50 mm. Duża powierzchnia przeszkleń optycznie powiększa pomieszczenia i optymalnie doświetla wnętrza.

Głębokość zabudowy
179 mm

Maksymalne wymiary
6500 x 2600 mm

Maksymalna waga
400 kg

PremiDoor 76 Alu

Drzwi podnoszono-przesuwne PremiDoor 76 Alu wyposażone są w nakładki aluminiowe AluClip. Takie rozwiązanie zapewnia wygląd drzwi aluminiowych (nakładki dostępne są w pełnej palecie RAL oraz IGP), łącząc go z zaletami drzwi PCW, czyli wysoką izolacją termiczną i atrakcyjną ceną.

Głębokość zabudowy
179 mm

Maksymalne wymiary
6000 x 2600 mm

Maksymalna waga
400 kg

PremiDoor 76 Lux 

Z kolei wariant PremiDoor 76 Lux różni się od PremiDoor 76 tym, iż ma wyjątkowo wąski profil skrzydła stałego, co pozwala uzyskać jeszcze większą powierzchnię szyby i lepsze doświetlenie pomieszczenia.

Głębokość zabudowy
179 mm

Większa powierzchnia szyby, więcej światła

Maksymalna waga
400 kg

PremiDoor 88

PremiDoor 88 to wysoce wytrzymały system drzwi podnoszono-przesuwnych o głębokości zabudowy 207 mm. Umożliwia wykonanie konstrukcji z ciepłym, kompozytowym progiem bez barier w standardzie. Współczynnik przenikania ciepła dla ramy okiennej Uf = 1,2 W/(m2K). Drzwi można zaszklić pakietami szybowymi o szerokości do 56 mm. System PremiDoor 88 to więcej światła, więcej ciepła oraz większy komfort mieszkania.

Głębokość zabudowy
207 mm

Maksymalne wymiary
6500 x 2600 mm

Maksymalna waga
400 kg

Firma MK OKNO wykonuje dwu-, trzy-, jak i czteroskrzydłowe
konstrukcje HST w następujących schematach:


Schemat A

Drzwi podnoszono-przesuwne z jednym stałym szkleniem (+) i jednym skrzydłem ruchomym. Istnieje zarówno wersja drzwi przesuwanych w prawo (→) jak i w lewo (←).

Schemat K

Drzwi podnoszono-przesuwne z jednym stałym szkleniem (+) umieszczonym w centrum i dwoma ruchomymi skrzydłami przesuwanymi w prawo (→) i w lewo (←) umieszczonymi skrajnie.

Schemat G

Drzwi podnoszono-przesuwne z dwoma stałymi szkleniami (+) umieszczonymi skrajnie oraz z jednym ruchomym skrzydłem przesuwanym na część nieruchomą po stronie prawej (→) lub lewej (←).

Schemat C

Drzwi podnoszono-przesuwne z dwoma stałymi szkleniami (+) umieszczonymi skrajnie oraz z dwoma ruchomymi skrzydłami przesuwanymi na części nieruchome. 

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić