O firmie


MK OKNO sp. z o.o. istnieje od 2000 roku. Siedziba firmy mieści się w Pleśnej koło Tarnowa. Produkcja okien i drzwi z PCW oraz aluminium odbywa się w czterech świetnie wyposażonych halach o powierzchni ponad 2000 m2.

Zatrudniając ponad 70 osób, firma należy do grona największych pracodawców lokalnych. MK OKNO sprzedaje swoje wyroby bezpośrednio w kraju. Znaczna część produkcji jest również eksportowana na rynek szwajcarski, niemiecki, austriacki, francuski oraz włoski.

Zaawansowane technologie produkcyjne

Firma MK OKNO wykorzystuje najnowsze technologie.
Nasze linie produkcyjne składają się z nowoczesnego sprzętu, uznanych europejskich marek: PREZ-MET, FIMTEC, YILMAZ oraz PRESSTA EISELE. Całością zarządza system komputerowy PAM firmy PAM PROJECT.

Okna i drzwi z PCW

MK OKNO wytwarza energooszczędne okna i drzwi z PCW wykorzystując profile Kömmerling firmy Profine Polska. Produkuje okna w systemach 6 i 7-komorowym o dowolnych wymiarach, jedno i wieloskrzydłowe, a także o kształtach nietypowych, jak koła, łuki, trójkąty w kolorze białym, w kolorach imitujących drewno, a także w okładzinach aluminiowych. W oknach montowane są szyby firmy Glassolutions oraz Effect Glass. Są to szyby o zredukowanej przenikalności cieplnej i akustycznej, przeciwsłoneczne, bezpieczne i antywłamaniowe oraz lustrzane i ornamentowe.

W zakresie okuć okiennych i drzwiowych partnerem Spółki jest firma Siegenia oraz Winkhaus Polska. Poza okuciami standardowymi, stolarka może być wyposażona w dodatkowe funkcje zwiększające komfort użytkowania, takie jak: hamulce rozwarcia skrzydła, stopniowanie uchyłu, blokady obrotu klamki i wiele innych.

Krzysztof Osika
Kierownik Centrum PCW

Dawid Siwek
Z-ca Kierownika Centrum PCW

Grzegorz Stolarczyk
Kierownik Centrum Aluminium

Kamil Sułowski
Z-ca Kierownika Centrum Aluminium

Stolarka aluminiowa

Stolarka aluminiowa produkowana jest w systemie Aluprof zimnym i ciepłym. Wykonywane są drzwi, witryny, fasady, okna, drzwi przesuwne i uchylno-przesuwne we wszystkich kolorach z palety RAL, IGP oraz w kolorach malowanych strukturalnie. W ofercie posiadamy także konstrukcje ognioodporne, dymoszczelne oraz ogrody zimowe.

Centrum Konstrukcji Nietypowych

Marek Nosek
Kierownik Centrum Konstrukcji Nietypowych

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić