Technologia Precision Line

Precision Line to nowatorska technologia opatentowana w 2016 roku przez firmę Prez-Met, dzięki której można uzyskać precyzyjną, wytrzymałą i elegancką linię zgrzewu naroży. Precision Line to rewolucja w estetyce okien!

Okna PCW są jednym z najczęściej wybieranych systemów okiennych wśród klientów. Charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną i stosunkowo niska ceną. W dzisiejszych czasach, okna powinny być energooszczędne, ale także izolować akustycznie oraz stanowić barierę dla włamywaczy.

 

Coraz większe znaczenie przy wyborze okien odgrywa również estetyka ich wykonania. Jednym z najważniejszych etapów produkcji stolarki okiennej od którego zależy zarówno szczelność konstrukcji, wytrzymałość na obciążenia, jak i wygląd jest zgrzewanie profili z których powstaje rama i skrzydło okna. Dotychczasowa technologia zakładała podgrzanie i połączenie profili, a następnie usunięcie nadmiaru wypływającego materiału przy pomocy noży ścinających, co powoduje powstanie charakterystycznych rowków w miejscach łączenia.

Polska firma PREZ-MET opracowała i opatentowała nowatorską technologię zgrzewania, która nie wydłuża cyklu produkcyjnego. Technologia Precision Line bazuje na użyciu zgrzewarki wyposażonej w zestaw specjalnych, wymiennych stempli formujących. Stemple te w momencie, gdy łączą się stopione powierzchnie profili odpowiednio kształtują wypływkę spoiny, tworząc w miejscu połączenia cienką linię zgrzewu oraz idealnie gładką i zlicowaną powierzchnię naroży.

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić